OSVĚTLENÍ VIZUÁLNÍ KONTROLY DLE VDA 16 V RETEX MORAVSKÝ KRUMLOV

Společnost RETEX a.s. je český výrobce netkaných textilií, dodávající své výrobky světoznámým společnostem z řad automobilek (například PORSCHE, BMW nebo LAND ROVER) či stavebních společností (SKANSKA, EUROVIA či METROSTAV).

ZADÁNÍ

1. zaměřit celkem 14 pracovišť Visuální kontroly v různých výrobních halách
2. spočítat světlo a navrhnout vhodná svítidla tak, aby obojí splňovalo českou i evropskou normu a dále aby odpovídalo pokynům k osvětlení dle VDA 16. Samozřejmostí je vhodnost použití ve specifickém výrobním prostředí
3. svítidla dodat a nainstalovat
4. provést certifikované měření a potvrdit, že světlo odpovídá normám i VDA 16
5. předat dílo bezvadné a v dohodnutém termínu

ZAMĚŘENÍ PRACOVIŠŤ

Většinou provádí projektant, ale zde jsme vzhledem ke specifičnosti projektu měření i mapování provedli sami.

SVĚTLO I SVÍTIDLA DLE VDA 16

Z fotografií níže se může zdát, že dodávaná LED svítidla vypadají jako „standardní průmyslové svítidlo s vysokým krytím“. Opak je pravdou. Abychom splnili zadání, muselo výsledné měření světla prokázat, že index podání barev je nadstandardně vysoký (totožný jako např. v ordinacích lékaře), stejně tak i jeho teplota chromatičnosti (barvy). Vysokých hodnot na tomto typu pracoviště pak musí dosahovat i další, neméně důležité, parametry, jako intenzita osvětlení nebo jeho rovnoměrnost.

DODÁNÍ A INSTALACE

Je to další z projektů na klíč, který naše společnost realizovala. Od zaměření na místě, přes výpočty na počítači až po fyzickou instalaci námi dodaného řešení.

CERTIFIKOVANÉ MĚŘENÍ

Abychom mohli dílo předat zákazníkovi, bylo podmínkou ověřit, že jsme splnili zadání kontrolním certifikovaným měřením výsledků.

PŘEDÁNÍ

Projekt byl zrealizován a předán zákazníkovi v termínu bez vad a nedodělků.