Prodejna LE CHATON v Brně

V prostorách brněnské Jalta Pasáže vznikla nová pobočka Le Chaton, české sítě luxusního spodního prádla, kam jsme dodávali kompletní LED osvětlení včetně svítidel na míru a centrálního řízení světlené soustavy.

Po konzultacích s realizujícími architekty byl zvolen design – od materiálu přes tvar až po barvu a povrchovou úpravu – a počet a účel svítidel, stejně tak umístění a počet ovládacích míst. Následovalo ověření a výběr nejvhodnější varianty svítidel na základě modelování a výpočtu světla.

Aby byl celkový vjem nakupujících zákaznic co nejrealističtější a zároveň, aby byl vidět i ten největší detail na zkoušeném spodním prádle, měl investor specifický požadavek na osvětlení kabinek – plynulou změnu teploty chromatičnosti (barvy) od teplé až po studenou bílou. Proto jsme navrhli a dodali do těchto prostor svítidla na míru, která jeho zadání splnila. Typizované standardní svítidlo tohoto typu by bylo neúměrně nákladnější. 
 

Pro dosažení maximálního možného efekt jsme investorovi navrhli pořídit navíc i systém řízení svítidel, který sdružuje všechna svítidla v prodejně a lze jej programovat dle požadavku zákazníka – tedy, svítidla libovolně ovládat dohromady, každé zvlášť nebo seskupovat do zvolených skupin. Každé skupině lze přiřadit libovolnou intenzitu svícení (u svítidel v kabince je to pak i ona volitelná teplota chromatičnosti) a skrze programovatelná tlačítka nástěnného vypínače či pomocí mobilního telefonu (nebo tabletu) tyto scény vyvolávat nebo manuálně nastavovat intenzitu světla.

V tomto projektu se tak potkávají všechny důležité parametry ideální světelné soustav: 
+ optimální světlo 
+ vhodný design svítidel 
+ efektivní ovládání svítidel